Informacje nt. gminy
About the village
Über das Dorf

Zájezd do pivovaru Plzeň

V sobotu 16.3.2019 obec Radimovice ve spolupráci s Karolínou Pohořelou pořádá výlet na prohlídku Plzeňského pivovaru a Pivovarského muzea.
Prohlédneme si autentická místa, kde se před 176 lety zrodilo proslulé Pilsner Urquell. Navštívíme jednu z nejmodernějších stáčíren a kapacitou 120 000 lahví za hodinu. Poznáte suroviny, ze kterých se pivo Pilsner Urquell vaří a uvidíme srdce pivovaru – tři varny napříč stoletím. Vrcholem prohlídky je degustace nefiltrovaných a nepasterizovaného piva načepovaného přímo z ležáckých dubových sudů v historických sklepích.
Další zastávkou našeho výletu je Pivovarské muzeum. Expozice představuje nejstarší historii města Plzně, rozvoj řemesel, vznik a rozmach cechů, počátky a vývoj pivovarnictví, sladovnictví, bednářství, povoznictví a pohostinství. Odhalíme tajemství výroby a podávání piva od věků dávno minulých. Prohlédneme si sladovnu, takzvaný hvozd, valečku, laboratoř i sklepy A uvidíme pivní korbely ze skla, keramiky a cínu, kolekce pivních lahví a další sběratelské kuriozity.
Cena vstupného na prohlídku Plzeňského pivovaru je 250,- Kč / osobu. Cena vstupného do Pivovarského muzea je 90,- Kč / osobu – počet míst je omezený na 35 osob.
Občané s trvalým pobytem hradí příspěvek na dopravu ve výši 150,- Kč a přespolní občané za dopravu uhradí 200,- Kč.
Při rezervaci mají výhradní přednost občané s trvalým pobytem a osoby trvale žijící v Obci Radimovice. Přespolní zájemci budou zapsáni jako náhradníci.
Čas odjezdu plánujeme na 7.00 a příjezdu přibližně okolo 19.00. Rezervace, platba vstupného a dopravy je nutná nejpozději do 4.3.2019 na obecním úřadě.

Plakát Plzen

Možná souvisí:

Zobrazeno: 667x

Komentáře uzavřeny.