Informacje nt. gminy
About the village
Über das Dorf

Prázdniny na hradech a zámcích Liberecka, Pardubicka a Královéhradecka

Hlavní sezóna na hradech a zámcích s sebou přinese rozšířenou nabídku pro rodiny s dětmi a také velké množství doprovodných kulturních akcí a speciálních prohlídek.

Například na Zákupech zpřístupní sklepení, na Náchodě každou středu zrealizují prohlídky půd, na Opočně budou rozšířené prohlídky zbrojnic, na Hrádku u Nechanic zase prohlídky zahrnující i běžně nepřístupný hospodářský dvůr. Změna nastává i v návštěvní době  – Sychrov, Trosky, Náchod, Ratibořice a hospitál Kuks mají v červenci a srpnu otevřeno denně, Bezděz prodlužuje návštěvní dobu o prázdninových sobotách do 17.30 hodin.

Hlavní sezona s sebou také přináší velké akce k Roku Gallasů a Clam-Gallasů – již tuto sobotu se uskuteční jedinečný Dětský den v Bredovské zahradě na Lemberku a Grabštejn organizuje noční prohlídky za vysvědčení, následují potom grabštejnské Clam-Gallasovské slavnosti, první cykloprohlídky po clam-gallasovském panství – v červenci po lemberském a následně grabštejnském, v srpnu potom po frýdlantském a další a další akce připomínající tento rod.

 

Harmonogram všech akcí naleznete rozdělený podle krajů zde https://www.npu.cz/cs/ups-sychrov/zpristupnene-pamatky/prehled-kulturnich-akci

Informace k projektu Gallsové a Clam-Gallasové – Noblesa severních Čech zde www.npu.cz;

https://www.npu.cz/cs/ups-sychrov/Tema-roku-2019 a www.facebook.com/clamgallasove

 

 

Možná souvisí:

Zobrazeno: 100x

Komentujte