Informacje nt. gminy
About the village
Über das Dorf

Jarní brigádě přálo počasí

Když jsme plánovali a připravovali první jarní brigádu v „novodobé“ historii obce, nevěděli jsme, s jakým počtem brigádníků můžeme počítat, jaké bude počasí a zda je v našich silách naplánované práce za dopoledne zvládnout.

Ráno jsem ještě jednou všechny pozval obecním rozhlasem, koupil pivko, protože k brigádě „lahváč“ patří a v 9 hodin se už začalo na všech místech s velkým nasazením pracovat. Celkem se nás sešlo více než 30 dospělých brigádníků a jestli jsem počítal dobře, tak i 5 dětí, které byly užitečnými pomocníky. V Sedlíšťkách se uklidila zastávka, natřel se rám plakátovací plochy, ostříhaly a ořezaly se větve, které zasahovaly do otáčky autobusu. Také na Jivině byla hlavním cílem zastávka. Úklid, vyřezání suchých dřevin, celková rekonstrukce plakátovací plochy, včetně všech nátěrů a terénních úprav. Zároveň probíhalo na dětském hřišti prosévání zeminy, terénní úpravy a příprava na setbu travního semene. Největší kus práce se uskutečnil ve Vlastibořicích. Jarní úklid byl proveden kolem sochy sv. Jana Nepomuckého, na autobusové zastávce a v jejím okolí, dále se provedl úklid prostranství mezi Obecním úřadem a dětským hřištěm, zvláště schovaná místa u plotu, byl natřen rám plakátovací plochy. Nejvíce práce však čekalo brigádníky při čištění a obnově odvodňovacího příkopu od parkoviště za Kulturním domem směrem po modré turistické značce. Došlo zde i k vyřezání náletových dřevin a za pomoci techniky se snad podařilo odstranit problém s dešťovou vodou v této oblasti. Navíc tato cesta do Vlastibořic je hojně využívána turisty a nedělala nám zrovna dobrou vizitku.

V 1. patře Kulturního domu byl v rámci brigády vyklizen, uklizen a zařízen prostor pro malé kutily, kde se již brzy malí zájemci začnou seznamovat s ručním nářadím.

Na většině míst neskončila brigáda v poledne, ale pracovalo se ještě během odpoledne, aby se započaté dílo dokončilo.

Jarní brigádě přálo počasí, svítilo sluníčko a teplota se pohybovala nad 10 stupni a tak si myslím, že pro nás všechny, kteří jsme se zúčastnili, to byl příjemný den a nezbývá, než všem zúčastněným poděkovat a těšit se, že příště přijdou i ostatní, kterým není život v obci lhostejný.

Možná souvisí:

    Nic nenalezeno

Zobrazeno: 1287x

Komentáře uzavřeny.