Informacje nt. gminy
About the village
Über das Dorf

Reakce na úvodník Obecního zpravodaje 03/2012

Vyjadřuji plnou podporu článku pana starosty, který byl uveřejněn v Obecním zpravodaji v březnu 2012.

Sám jsem byl členem obecního zastupitelstva ve Vlastibořicích 16 let a ke konci volebního období jsem několikrát upozorňoval na skutečnost, že příští starosta by měl dostávat od obce „normální výplatu“, což je násobek té dnešní.

Závidět plat neuvolněnému starostovi může jen omezenec, který absolutně nemá ponětí o tom, co tato funkce obnáší. Na druhou stranu, málokdo by byl ochoten se této funkce ujmout i za nepoměrně větší částku (pomiňme přitom schopnost tuto funkci zastávat) a připravit se tak o soukromí, volný čas, čas strávený s rodinou apod. Těch necelých 9,5 tis. Kč, které starosta jako odměnu za výkon své funkce měsíčně obdrží, to rozhodně vynahradit nemůže. Pokud pan starosta ví, že měsíčně odpracuje 78 hodin pro obec, pak je jeho odměna 121,73 Kč za hodinu. Za kolik pracujete Vy, kteří mu to závidíte a jakou máte za Vámi vykonanou práci zodpovědnost? Být starostou na malé obci prakticky znamená být občanům k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Závist, tato typicky česká celonárodní vlastnost, je zpravidla doprovázena pomluvami. Je to slabost lidí, kteří mimo jiné tímto maskují vlastní neschopnost na úkor schopnějších, aniž by se jakkoliv zabývali tím, zda se rychlostí blesku šířené a snadno překrucované informace zakládají na pravdě. Podezírají tedy starostu ze lži nebo podvodu, či snad špatných úmyslů? Jsou přesvědčeni, že by tuto práci vykonávali lépe? Možná ano. Pak jim nic nebrání v tom, aby se pro obec veřejně angažovali a část svého volného času věnovali ve prospěch ostatních občanů obce. A možná si přitom představili, jak je někdo pomlouvá a jejich dobré úmysly vykládá ve zlém a šíří mezi ostatní. Není to pěkná představa že?! Nejčastěji je trnem v oku majetek, ten je totiž nejvíc vidět. Méně už se závidí ztráta soukromí, délka celotýdenní pracovní doby, výše platby daní (a všeho, co s tím souvisí) atd. atd.

Proto apeluji na všechny závistivce: začněte konečně méně chlastat (chcete‑li to nazvat kulantněji, pak tedy navštěvovat méně restaurační zařízení), což bude těžké, více makat (to bude ještě těžší) a třeba i začněte podnikat. Tím pádem se zvýší příjmy jak vám, tak i obci, a budeme se mít společně všichni jako pověstná prasátka v žitě.

Možná souvisí:

    Nic nenalezeno

Zobrazeno: 1198x

1 komentář k Reakce na úvodník Obecního zpravodaje 03/2012

  • Martina Chlupacova

    Milane. Musím reagovat na Tvůj článek který jak jsi sám nazval plná podpora pana starosty. Jistě, každý má svůj názor a pochopitelně ho může vyjádřit. Proto jsme také v roce 89 zvonili klíči. na náměstí. Jen mě trošku zarazilo, že v té Tvé pomyslné hospodě jak píšeš sám, kde každý jen chlastá a vlastně nedělá nic jiného Tě mnoho z hostů nezná. Kdo že je ten pan Jelínek? Ano, až tak to je. Já ani nevím proč. Je to tím že jsi se sám jako zastupitel nějak neprezentoval? A to nemluvím o lidech jen mladých ale i lidech které jsi těch pár let tak lidsky jako zastupitel hájil. Nebudu tady psát o dnešní práci starosty. Vím že jí dělá dobře. Nakonec to ví všichni co se v té pro tebe HOSPODĚ scházejí. Ještě si tedy dovolím uvést na pravou míru pojem hospoda, restaurace, nebo klub. Tyto zařízení fungují proto, aby se tam scházelo dejme tomu co nejvíc lidí a právě se probíralo co nejvíc témat. A k těmto tématům patří bohužel i věci týkající se dění v naší obci. Nikdy nikdo nemluvil o závisti nebo něco takovému podobnému. Jen se to prostě řeší. Proto bych byla velmi nerada kdyby jsi občany které si vydělávají slušnou praci a večer si zajdou na pivko neurážel svým povýšením jako ochlasty a nicnedělající lidi. A to jenom proto že nikam nechodíš. A jestli chceš někoho moralizovat? Tak přijď a pokecej si s lidmi které chceš napravit.. Jak píšeš sám někdo může začít i podnikat. Z Tebe by mohla být třeba matka Tereza? My dva se známe už pár let a nebudeme na sebe házet špínu. Jen jsem napsala můj názor, jakože Ty i ten svůj. Jen nikoho neurážím . A jestli někomu něco závidím? To teda jo. Tomu Pudilovi to krásné červené autíčko. Ale o tom to je. Jen o tom nemluvím a když ho vidím jak projede kolem mě tak mu to fakt závidím. A nestydím se za to!!!