Informacje nt. gminy
About the village
Über das Dorf

Reakce na článek pana Jelínka

Vážený pane Jelínku,

na veřejném zasedání zastupitelstva obce dne 18.4.2012 jsem apeloval na to, aby se lidé k sobě chovali slušně. Aby nezneužívali schůzí nebo Zpravodaje k urážkám, nepodloženým obviněním, jak jste to předvedl ve svém „vyjádření plné podpory“.

Pane Jelínku, proč nejste konkrétní, koho myslíte tím omezencem, proč rovnou neukážete na toho konkrétního, o kom víte, že panu starostovi závidí jeho odměnu za vykonanou práci pro obec? Dovolím si odcitovat Váš výrok s malou úpravou: „Pomluva je slabost lidí, kteří mimo jiné tímto maskují vlastní neschopnost na úkor schopnějších, aniž by se jakkoliv zabývali tím, zda se rychlostí blesku šířené a snadno překrucované informace zakládají na pravdě“. Dovolil jsem si pouze zaměnit slovo „závist“ za slovo „pomluva“, abyste si uvědomil, co svým článkem spouštíte.

Osobně jsem do dnešního dne nezaregistroval jedinou osobu, která by záviděla plat panu starostovi. Jestliže se až k Vám do domu dostala nějaká překroucená a zdeformovaná informace, tak mi to je líto. O čem se veřejně a nahlas hovořilo, bylo pouze to, že občané do současné doby nevěděli, jaké mají zastupitelé odměny za vykonávané funkce. Myslím, že kdyby to věděli, tak se určitě nenajde žádný, který by záviděl. Já osobně si vážím práce jak zastupitelů, tak i lidí, kteří něco pro obec udělají. Ovšem můj obdiv a solidarita musí mít také své hranice. Tam, kde nejsem spokojen, kde se mi něco nelíbí, tam na tuto skutečnost kriticky, konkrétně, adresně a veřejně poukáži. Tak se snažím, aby má kritika nemohla vyznít jako pomluva nebo urážka.

Pokud zhodnotím Váš článek, kde jste vyslovil panu starostovi v problematice závisti ohledně výše jeho odměny podporu, tak s Vámi mohu částečně souhlasit pouze v jedné větě, a to že: „Být starostou na malé obci prakticky znamená být občanům k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu“.

Jinak jste Vašimi výroky na adresu mnohých poctivých občanů o jejich omezenosti a v neposlední řadě urážkami typu přestaňte chlastat a začněte makat moc k dobrým vztahům mezi občany nepomohl. Přijďte mezi občany na schůzi, nebo do hospody a buďte konkrétní a nepište věci, že jedna paní povídala. Lidí rovných, upřímných, ale i konstruktivně kritických si vážím a mají mou podporu. Především, pokud si nadále za svým názorem stojí a dovedou ho obhájit.

Tyto řádky jsou pouze mým soukromým názorem a sondou do pocitů ostatních občanů, kteří si Váš článek přečetli a především reakcí na závěr Vašeho článku. Reakce mladších, kteří poctivě pracují, ale i těch starších, kteří mají již své odpracováno, byly vesměs stejné.

 

Vlastibořice, 20.4.2012                                                                            Petr Pudil

 

(Pozn. redakce: Omlouváme se za opožděné publikování příspěvku.)

Možná souvisí:

    Nic nenalezeno

Zobrazeno: 1307x

Komentáře uzavřeny.