Informacje nt. gminy
About the village
Über das Dorf

Pekelná nadílka

Po dvou letech připadla milá povinnost pořádat Mikulášskou nadílku opět na vlastibořické hasiče. Sál byl po dvou dnech topení vytopen, balíčky sbaleny, liberecké divadlo „Krtek“ i moderátorka-knihovnice Jitka Klímová připraveni, a tak se mohli začít scházet první malí „hříšníci“ s doprovodem.

Po úvodním kreslení a povídání o vzniku „mikulášské“ tradice se děti i dospělí pobavili u improvizovaných pohádek člena souboru Naivního divadla v Liberci Marka Sýkory. Po nich už to kdesi na chodbě zazvonilo a do sálu vtrhl čert. Přesněji řečeno: jeden nebezpečně divoký, špinavý, ošklivý a blekotavě ukřičený čert, jedna celkem milá a stydlivá čertice, a jeden veliký a hodný Mikuláš, který byl v případě potřeby schopen potíže s čerty alespoň částečně urovnat.

Jak se ale ukázalo, děti máme na vlastibořicku statečné a poslušné, básničky a písničky měly dobře naučené, a tak se ani tomu zlému čertovi nepodařilo žádné z nich získat pro své pekelné záležitosti (i když se chvílemi dost snažil).

Nakonec si vám všem dětem dovolím poděkovat za to, že jste přišly, popřát vám krásné Vánoce a samozřejmě také nějaké ty dárky, ale hlavně vám přeji, ať jste celý rok opět velice hodné, abyste příští „mikulášskou“ nadílku, tentokrát pořádanou Jivina klubem, přežily tak jako letos, bez ztrát na životech a v plném počtu.

Zvláštní poděkování patří Obci Vlastibořice a společnosti TopDesign Stavby s.r.o. za finanční podporu a rodině Slukových kromě jiného i za čas věnovaný přípravě balíčků.

P.S.: Podle jistých přísně tajných informací myslím můžeme doufat, že za toho příšerného čerta pošlou za rok z pekla nějakou mírnější náhradu.

Možná souvisí:

    Nic nenalezeno

Zobrazeno: 780x

Komentáře uzavřeny.