Informacje nt. gminy
About the village
Über das Dorf

Hasiči uspořádali výroční hasičskou soutěž k oslavě 135. výročí založení sboru ve Vlastibořicích

V sobotu 25. května proběhla na hřišti výroční hasičská soutěž nazvaná „Soutěž o pohár starosty obce“. Díky obci, sponzorům a hasičům byly připraveny pěkné poháry a hodnotné ceny pro ty nejlepší a pro všechna soutěžní družstva také diplomy.

Počasí nebylo nejlepší, chvílemi i pršelo, ale dalo se to zvládnout. Pro všechny bylo zajištěno bohaté občerstvení, včetně horkých nápojů a dobrého jídla. Pro dobrou pohodu všech přítomných i soutěžících nás hudbou doprovázel DJ DoDo.

 

Přihlásilo se šestnáct soutěžních družstev. Soutěžilo se ve třech kategoriích, muži (9 družstev), ženy (4 družstva) a stará garda (3 družstva). Naši hasiči měli po družstvu v každé kategorii. Zúčastnili se i závěrečné soutěže, požárního útoku ve čtyřech (standardní útok provádí sedm soutěžících).

Při úvodním nástupu družstev, kdy zahájení soutěže provedl starosta obce, přivítali hasiči nejstaršího člena sboru dobrovolných hasičů ve Vlastibořicích, pana Vladimíra Horáka ze Sedlíštěk, kterému je 82 let a členem sboru dobrovolných hasičů je již 52 let.

Po zahájení probíhaly jednotlivé hasičské útoky družstev pod přísným dohledem tří rozhodčích až do odpoledních hodin. V základních soutěžích útok dokončila všechna soutěžní družstva, některá lépe jiná hůře. Doplňkové soutěže útoku ve čtyřech se zúčastnilo celkem pět družstev, z nichž jedno útok nedokončilo.

 

Slavnostní vyhlášení výsledků a ocenění nejlepších proběhlo v pozdních odpoledních hodinách. Předávání cen se samozřejmě zúčastnil i starosta obce, který všem poděkoval, poblahopřál nejlepším a pozval všechny na příští „Soutěž o pohár starosty obce“, která proběhne již příští rok a měla by se stát každoroční hasičskou akcí, která bude v naší obci pořádána.

Před samotným vyhlášením výsledků všech soutěží jsme nejprve ocenili nejstaršího soutěžícího člena. Nejstarším soutěžícím byl člen SDH Soběslavice pan Jan Kunst, kterému bude v říjnu tohoto roku 83 let.

Vyhlášení a ocenění probíhalo po kategoriích a vyhlašovala se všechna družstva. Začalo se doplňkovou soutěží, ve které družstvo Vlastibořic skončilo poslední, protože z důvodu poruchy na stroji útok nedokončilo. Jako čtvrté se umístilo družstvo SDH Lažany, třetí SDH Odolenovice, druhé bylo družstvo SDH Čtveřín a doplňkovou soutěž vyhrálo družstvo SDH Soběslavice.

Jako další byla hodnocena kategorie „stará garda“, kde třetí bylo družstvo SDH Soběslavice, na druhém místě družstvo SDH Příšovice a kde tuto kategorii vyhrálo družstvo SDH Vlastibořice.

Další byla kategorie „ženy“, kde čtvrtou příčku obsadilo družstvo SDH Soběslavice, třetí SDH Havlovice I., druhé místo patřilo družstvu SDH Vlastibořice a kategorii vyhrálo družstvo SDH Havlovice II.

Hlavní kategorie „muži“ se zúčastnilo devět družstev. Poslední místo připadlo družstvu SDH Čtveřín, osmé SDH Odolenovice, sedmé SDH Pěnčín, šesté SDH Lažany, páté SDH Soběslavice a čtvrté SDH Vlastibořice. Na třetím místě skončilo družstvo SDH Příšovice, druhou příčku obsadilo družstvo SDH Havlovice II. a první bylo družstvo SDH Havlovice I.

Myslíme si, že oslava 135. výročí založení sboru ve Vlastibořicích dopadla výborně. Chceme poděkovat všem zúčastněným družstvům za jejich výkony, všem hostům, že si udělali čas a přišli nás i soutěžící podpořit, dále chceme poděkovat všem hasičům, kteří se podíleli na přípravě a průběhu soutěže a v neposlední řadě děkujeme starostovi obce a sponzorům za příspěvek formou pohárů a cen pro soutěžící.

Možná souvisí:

    Nic nenalezeno

Zobrazeno: 1530x

Komentáře uzavřeny.