Informacje nt. gminy
About the village
Über das Dorf

Vítání občánků 2013

V neděli 8. září od 10 hodin proběhlo před Obecním úřadem ve Vlastibořicích vítání nových občánků. A to již druhé v novodobé historii obce. Do roku 2008 byly děti vítány společně s dětmi z okolních vesnic v obřadní síni zámku Sychrov.

Když jsme naplánovali zářijové datum a ještě dopolední čas, ani jsme netušili, jak příznivě nám bude nakloněno počasí. Krásné slunečné a teplé dopoledne přivítalo celkem 8 nových občánků Vlastibořic. Stejný počet dětí jsme vítali i na jaře 2011. Letos nejstaršímu vítanému dítěti bylo 14 měsíců a nejmladšímu 2 měsíce. Přivítali jsme šest kluků a dvě děvčata a to jmenovitě: Violu Pánkovou z Jiviny, Matěje Brože z Jiviny, Jana Koreně z Jiviny, Terezu a Patrika Šumberovy z Vlastibořic, Lukáše Kvapila z Jiviny, Františka Ledabyla z Vlastibořic a Šimona Jírů ze Sedlíštěk.

Starosta Ing. Martin Beksa přivítal rodiče s dětmi a všechny příbuzné a známé, kteří si tuto slavnostní chvíli nenechali ujít, a pronesl krátkou řeč. O kulturní program se postarala místní děvčata, která zazpívala, zahrála na flétny a zarecitovala básně a povídku. Zaslouženého potlesku se dočkaly Pavlínka a Ivanka Pacákovy, Anička Mikulová, Anička Hozdecká a Adélka Brzáková. Ještě jednou jim touto cestou děkujeme.

Slavnostní program pokračoval předáním dárku, pamětního listu a květiny pro maminku a gratulací od pana starosty a od paní Blanky Menclové a každé dítě bylo na památku vyfoceno v kolébce, kterou jsme si díky panu Kadlecovi zapůjčili od MÚ v Hodkovicích, a který dětem i rodičům udělal několik fotografií na památku. Slavnost byla ukončena společnou fotografií všech zúčastněných rodičů s dětmi.

Přejme si, aby se tato pěkná slavnost brzy v naší obci opakovala.

Foto: Pavel Kadlec

Možná souvisí:

    Nic nenalezeno

Zobrazeno: 1111x

Komentáře uzavřeny.